Turn your phone landscape and the whole schedule should display

TUESDAY MEN’S LEAGUE

CLICK HERE for printable version of Draw Schedule

  • ALL GAMES ON SHEET 4 WILL BE PLAYED AT 7:00PM
  • ALL GAMES ON SHEET 4 WILL BE “A” TEAMS PLAYING “B” TEAMS (NO BYES)
  • BOTTOM 2 TEAMS FROM “A” DIVISION WILL DROP TO “B” DIVISION NEXT BLOCK
  • TOP 2 TEAMS FROM “B” DIVISION WILL MOVE UP TO “A” DIVISION NEXT BLOCK
  • TOP 4 TEAMS WITH HIGHEST % OF “A” DIVISION POINTS WILL BE IN CHAMPIONSHIP PLAYOFFS
  • TOP 4 TEAMS WITH HIGHEST % OF “B” DIVISION POINTS WILL BE IN CONSOLATION PLAYOFFS
TUESDAY MENS LEAGUE
ALL HIGHLIGHTED GAMES ON SHEET 4 WILL BE PLAYED AT 7:00PM EVERY WEEK – “A” team vs “B” team
A Division – Block #2
DATE Nov 21/17 Nov 28/17 Dec 5/17 Dec 12/17
TIME 7:00pm 9:00pm 7:00pm 9:00pm
TEAM OPP. ICE # OPP. ICE # OPP. ICE # OPP. ICE #
1. – Stewart 6 1 5 2 1-B 4 7 3
2. – Marshall 5 2 4 1 7 1 6 2
3. – McKay 4 3 3-B 4 6 2 5 1
4. – Graham 3 3 2 1 5 3 4-B 4
5. – Vine Sullivan 2 2 1 2 4 3 3 1
6. – Jensen 1 1 7 3 3 2 2 2
7. – Lebreton 7-B 4 6 3 2 1 1 3
                 
DATE Jan. 2/18 Jan. 9/18 Jan. 16/18    
TIME 7:00pm 9:00pm 7:00pm    
TEAM OPP. ICE # OPP. ICE # OPP. ICE #    
1. – Stewart 3 1 2 3 4 2    
2. – Marshall 2-B 4 1 3 3 3    
3. – McKay 1 1 7 2 2 3    
4. – Graham 7 2 6 1 1 2    
5. – Vine Sullivan 6 3 5-B 4 7 1    
6. – Jensen 5 3 4 1 6-B 4    
7. – Lebreton 4 2 3 2 5 1    
                 
B Division – Block #2
DATE Nov. 21/17 Nov. 28/17 Dec. 5/17 Dec. 12/17
TIME 9:00pm 7:00pm 9:00pm 7:00pm
TEAM OPP. ICE # OPP. ICE # OPP. ICE # OPP. ICE #
1. – Demedeiros 6 1 5 2 1-A 4 7 3
2. – West 5 2 4 1 7 1 6 2
3. – Lysne 4 3 3-A 4 6 2 5 1
4. – Kuszneiryk 3 3 2 1 5 3 4-A 4
5. – Dunlop 2 2 1 2 4 3 3 1
6. – Tomczyk 1 1 7 3 3 2 2 2
7. – Robbins 7-A 4 6 3 2 1 1 3
                 
DATE Jan. 2/18 Jan. 9/18 Jan. 16/18    
TIME 9:00pm 7:00pm 9:00pm    
TEAM OPP. ICE # OPP. ICE # OPP. ICE #    
1. – Demedeiros 3 1 2 3 4 2    
2. – West 2-A 4 1 3 3 3    
3. – Lysne 1 1 7 2 2 3    
4. – Kuszneiryk 7 2 6 1 1 2    
5. – Dunlop 6 3 5-A 4 7 1    
6. – Tomczyk 5 3 4 1 6-A 4    
7. – Robbins 4 2 3 2 5 1  
Spare list: Mens League Tuesday 7:00 & 9:00 pm 2017 / 2018
Spares   email Notes
Dan House 250-594-8914    
Steve White Cell: 250-927-4135 stevewhite915@gmail.com Lead, 2nd
Joe Zammit 250-951-5502 jackrusseleh@hotmail.com  
Garry Hildenbrandt 250-937-0832 garryhildebrandt@shaw.ca  
Stu Shaw Cell: 403-934-7725 stu.shaw@shaw.ca Skip or any position
Phil Rodriguez 250-619-9226 rodphil@shaw.ca Skip or any position

CLICK HERE for printable version of Draw Schedule